توجه: مهاجرت ، مسافرت نیست!!

مهاجرت مستلزم دل کندن از وابستگی های شما به خانواده ، دوستان، مدرسه، دانشگاه، شهر و محیط کاری و زندگی فعلی شماست. هنگامی که کلمه مهاجرت به گوش می خورد دوری از عزیزان ، وابستگان ، ترس از غربت و تنهایی در ذهن تداعی می شود و از سوی دیگر امید بازشدن درهای جدید موفقیت ، افزایش سطح علمی و بالا رفتن کیفیت زندگی و دستیابی به آزادی فردی و اجتماعی بیشتر.

علاقمندان به مهاجرت، انگیزه های مختلفی در تصمیم و اقدام خود دارند.مشکلات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، بیکاری و حتی فرار از شرایط خانوادگی و از جمله این موارد است و برخی دیگر بهبود شرایط مالی ، پیشرفت تحصیلی و استفاده از سیستم آموزشی برتر و دستیابی به زندگی بهتر برای خود و فرزندانشان را هدف از مهاجرت می دانند.

توصیه می شود قبل از اقدام به مهاجرت ، کلیه جوانب امر را به خوبی سنجیده و با افراد با تجربه و کارشناسان و متخصصین مهاجرت مشورت نمایید. لطفا اگر از زندگی و شرایط کاری و مالی خود نسبتا راضی هستید، راجع به کار و زندگی درخارج از کشور رویا پردازی نکنید و دقت کنید که با مهاجرت چه چیزهایی را پشت سر می گذارید و در مقابل چه چیزهایی به دست می آورید و اینکه آیا شرایط مالی، تحصیلی و سطح تسلط به زبان انگلیسی شما در حدی هست که تا مدتی بتوانید در غربت گلیم خود را از آب بیرون بکشید تا کم کم به محیط عادت نموده و منبع درآمد مناسبی برای خود پیدا کنید. لذا دقت نمایید شما با مهاجرت قرار است در آمریکا یا کانادا یا هر کشور دیگری، زندگی کنید نه صرفا تفریح. البته اگر درست و سنجیده اقدام نمایید، می توانید با مهاجرت، به زندگی عالی و با کیفیت بالاتری دست پیدا کنید طوری که هم کار کنید و پول درآورید و هم تفریح کرده و از زندگی در محیطی شاد و آزاد لذت ببرید و از امکانات رفاهی و بهداشتی و آموزشی بالاتری برخوردار شوید و خلاصه آینده خوب و روشنی برای خود و فرزندانتان رقم بزنید.